Przepis na dobrą kłótnię

1272d12a1a93230649b49f307e51bbc6

Dzisiaj przekornie przepis na kłótnię idealną 😈

 

Nie taką zwyczajną kłótnię, o nie. Taką która rozpala do czerwoności 😠, taką przy której świat drży w posadach. Przepis jest dość prosty i wystarczy spełnić tylko 3 warunki żeby go zrewalizować.

1. Oceń drugą osobę – nie mów o faktach czy o tym co włąśnie się wydarzyło. To bez sensu. Od razu powiedz co o nim myślisz, wyrzuć to co w Tobie siedzi i wygarnij po całości. Powiedz, że jest bałąganiarzem, fleją a najpewniej to jeszcze baranem i w ogóle nie myśli.

2. Uogólnij – przecież nie będziemy mówili tylko o tej jednej sytuacji. Jest ich wiele, baaa całe mnóstwo. Dlatego nie wahaj się powiedzieć że ona zawsze tak robi, za każdym razem kiedy jest taka sytuacja właśnie tak się zachowuje. Ewentualnie nigdy o tym nie pamięta!

3. Dołącz osoby trzecie – przecież nie tylko Ty tak uważasz jest Was więcej. Pamiętaj żeby mu o tym przypomnieć. Mamusia od początku mówiła, że tak będzie, to nie tylko Twoje zdanie ale słyszałaś jak inni też tak o nim mówią, rozmawiałaś z innymi i oni potwierdzają Twoje zdanie. Oczywiście nie powiesz kto bo to bez sensu.

Gwarantuję Wam, że jak połączycie te 3 magiczne składniki to zaserwujecie sobie kłótnię idealną, która przetrwa przynajmniej kilka dni.

Oczywiście jak nie chcecie się kłócić a dążyć do rozwiązania konfliktów – polecam postępować wprost odwrotnie niż w przepisie

 

Ł.